Böbrek taşı nasıl düşürülür?

Böbrek taşı nasıl düşürülür?Böbrek taşı nasıl düşürülür? Sorusunu cevabı bu sorunu yaşayan insanlar tarafından sıklıkla sorulmakta ve araştırılmaktadır. Böbrek taşının neden olduğu ağrı oldukça şiddetli olduğu için ve insanlar böbrek taşı nasıl düşürülür? Sorusunun cevabını aramaktadırlar.Böbrek taşı nasıl düşürülür? Sorusuna şu biçimde cevap verilmesi mümkündür; böbrek taşı düşürmede taşın boyutu oldukça önemlidir. Bu sorunun cevabını arayanların öncelikle bunu bilmesi gerekir. Taşın boyutunun yanında taşın nerede olduğu da yine oldukça önemlidir. Böbrek çok odası olan bir eve benzetilebilir. Bazı bölgelerde bulunan taşlar hiç düşmeyebilir. Bunun için cerrahi müdahale gerekebilir. Böbreğin bazı kısımlarında yer alan taşlarsa çok rahatlıkla düşebilmektedir. Taşın düşmesi buradan da anlaşılacağı gibi taşın yerine ve büyüklüğüne bağlıdır. Uzmanlar 6 milimetreden kaçak taşların kendiliğinden düşebileceğini ifade etmektedir.

Böbrek taşlarının çoğunluğu bol sıvı tüketimi ve hareketle düşmektedir. Bazı taşlar için ise uzmanlar tarafından ilaç tedavisi uygun görülmektedir. Sıvı tüketimi ve ilaç kullanımı böbrek taşının düşürülmesi için yeterli olmuyorsa cerrahi müdahale gündeme gelebilmektedir.  Böbrek taşı nasıl düşürülür sorusu bu şekilde cevaplanabilmektedir.

Böbrek taşının düşürülmesini kolaylaştırdığı söylenen sayısız ürün de piyasada satılmaktadır. Fakat bu ürünleri kullanmaya niyeti olan insanların mutlaka doktora danışması gerekir.Bira içildiği takdirde böbrek taşının çok daha kolay düşürüleceği şeklinde bir inanış vardır. Fakat bu doğru değildir. Önemli olan sıvı tüketmektir. Bira yerine farklı bir içecek tüketildiği takdirde de yine aynı işi görecektir.Böbrek taşında çevresel ve genetik faktörlerin etkin olduğu da bilinmektedir. Ülkemiz taş ülkesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu nedenle Türk insanının bu konuda daha dikkatli olması ve sol sıvı tüketmesi gerekmektedir.

Böbrek taşı tedavisi Anakara’da hizmet veren Özel Koru Hastanesi tarafından da yapılmaktadır. Koru Hastanesi robotik cerrahi merkezidir. Üroloji alanı başta birçok alanda operasyonlar robotik cerrahi sistemi ile yapılmaktadır.

Koru Hastaneleri iletişim bilgileri şu biçimdedir;

Balgat: Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat Ankara Tel: +90 (312) 438 83 83

Sincan: Akşemsettin Mah. Huzur Sok. No: 1 Sincan +90 (312) 268 53 53

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir